Kurs odbywa się w Krakowie.
19-20.10.2019 zjazd szkleniowy.
Kurs obejmuje:
Platforma e-learningowa: anatomia psa i anatomia kota (podstawy), fizjologia psa fizjologia kota (podstawy), choroby zakaźne psów, choroby zakaźne kotów
Zajęcia teoretyczne + ćwiczenia podczas zjazdu (dzień 1): prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy zwierzętom, zatrucia psów i kotów, udar cieplny u psa i kota, wstrząs, podtopienie, techniki opatrywania i bandażowania u psów i kotów, udar cieplny u psa i kota, hipertermia u psa i kota.
Zajęcia praktycznepodczas zjazdu (dzień 2): bezpieczeństwo własne i poszkodowanego na miejscu zdarzenia, badanie wstępne i urazowe psa i kota, techniki resuscytacji psa, techniki resuscytacji kota, scenki, praca z pojazdem i w różnych sytuacjach wypadkowych.
Główna prowadząca dr inż. Marta Batoryna instruktor pierwszej pomocy dla zwierząt (Pet Emergency Education). Absolwentka Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, specjalista ochrony zwierząt, fizjologii i rozrodu, doktor nauk biologicznych. Od dłuższego czasu Pierwsza Pomoc dla Zwierząt stała się dla niej pasją, hobby i pracą. W chwilach wolnych od badań, nauki i konferencji, zgłębia tajniki Ratownictwa Weterynaryjnego, konsultuje się ze specjalistami wielu dziedzin tworząc zasady postępowania, schematy działania. Sama podejmuje się badań na temat Pierwszej Pomocy dla Zwierząt.
Jeżeli jesteśmy w Poznaniu to na pewno Twoim prowadzącym będzie inż. Paweł Jowsa instruktor pierwszej pomocy dla zwierząt (Pet Emergency Education), wiedzę teoretyczną zdobywał w Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, na kierunku Zootechnika, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wiedzę praktyczną – od lat pracując jako wysoko wykwalifikowany asystent weterynaryjny, asystent chirurgiczny i radiolog - w całodobowej i jednej z największych klinik weterynaryjnych w kraju. Nie straszne mu są trudne przypadki – w swojej dotychczasowej pracy opatrywał m.in. puchacze, legwany, gęsi, jeże i kameleony. Pomagał zwierzętom poparzonym, pogryzionym, powypadkowym i zaatakowanym przez dzikie zwierzęta. Nie obce są dla niego złamania u zwierząt, wstrząsy, skręty żołądka, krwawienia, czy poparzenia. W pracy zawodowej najbardziej interesuje go postępowanie w stanach nagłych oraz radiologia. Prywatnie często odchowuje dzikie ptactwo, kocięta, gryzonie i drobne ssaki. W domu - opiekuje się i wychowuje przygarniętego: psa, dwa koty, papugi i rybki. Poza domem - hoduje też stado owiec i kur.
Zajęcia praktyczne prowadzą także czynni ratownicy medyczni, którzy poprzez charakter swojej pracy specjalizują się także w ratownictwie weterynaryjnym.
Tutaj znajdziesz informację dlaczego warto odbyć ten kurs ->
- Kurs kończy się egzaminem w formie testowej oraz praktycznej.
- Aby przystąpić do zajęć warsztatowych należy ukończyć pozytywnie test na platformie e-learnigowej
- Czas trwania kursu 30 godzin (45min) warsztatów i wykładów, zajęć w terenie, zajęć na platformie e-learningowej
- Opłaty: 550zł
- certfikat ukończenia sygnowany poprzez ZOOPIEKUNOWIE oraz PET EMERGENCY EDUCATION (w języku polskim oraz angielskim)
Z UWAGI NA FORMĘ ZJAZDU I CHARAKTER ĆWICZEŃ TO SZKOLENIE POSIADA LIMIT OSÓB
FORMULARZ-ZGŁOSZENIOWY pobierz, wypełnij i wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest przelanie kwoty zaliczki ! Przed przelaniem zaliczki, proszę, skontaktuj się z nami czy jest jeszcze wolne miejsce dla Ciebie na szkolenie z pierwszej pomocy dla zwierząt.