Jak odchudzić psa, kota ?

Problem nadwagi i otyłości u zwierząt rośnie w szybkim tempie. Szacuje się, że nadwaga występuje u 29–34% w populacji psów, a otyłość u 5–8%. W przypadku kotów 19–29% to zwierzęta z nadwagą, natomiast 6–8% z otyłością. Główna przyczyna to zdbyt duża ilość energii w diecie oraz nie wystarczająca aktywność fizyczna. Stąd wniosek, że główną przyczyną nadwagi jest opiekun, który nie zdaje sobie sprawy jak powinna wyglądać dieta jego zwierzęcia. W trakcie szkolenia dowiesz się jak diagnozować otylość, jakie są wskazniki, i najwazniejsze co robić aby odchudzić Twojego kota czy psa. Opowiemy też o konsekwencjach otyłości, które prowadzą do licznych schorzeń a w konsekwencji śmierci. 

 

Szkolenie poprowadzi:

mgr inż Katarzyna Radwan, specjalistka żywienia i dietetyki zwierząt. 

Zajmuje się dietetyką psów i kotów. Pracuje w przychodni weterynaryjnej. Prywatnie jest właścicielką dwóch mruczących przytulasów. Zwierzęta są obecne w jej życiu od najmłodszych lat.  Stąd też wybór zawodu-ukończyła studia magisterskie - specjalność Żywienie i dietetyka zwierząt na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Skończyła także kurs Dietetyki weterynaryjnej. Prowadzi konsultacje żywieniowe (także online) oraz publikuje artykuły branżowe na  stronach dotyczących zwierzaków. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestniczy w wielu szkoleniach oraz konferencjach poświęconych tematom żywienia psów i kotów.
 
Uczestnicy otrzymaja elektroniczny certyfikat 
 
zgłoszenia należy wysłac przez formularz zgłoszeniowy https://zoopiekunowie.pl/zgloszenie-online
pytania należy kierować pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
koszt szkolenia 75 zł
 data szkolenia 07.06.2020 godzina 17:30-19:30