Kot srebrny – opis rasy

Koty srebrzyste są popularnymi zwierzętami na całym świecie ze względu na swój piękny wygląd i uroczy temperament. Zwierzęta te są potomkami kotów domowych i kotów perskich.

Historia srebrnych kotów

Koty te znane są również jako Persian Blue, Blue Point i Silver Puma. Są to bardzo piękne zwierzęta o wyjątkowym umaszczeniu. Ich sierść jest zazwyczaj błyszcząca i srebrzysta.

Wygląd

Wygląd kotów srebrzystych jest dość podobny do wyglądu kotów domowych. Długość ich ogona wynosi zazwyczaj od 13 do 15 cali. Futro ma kolor srebrny, a podszerstek jest żółty.

Zachowanie i osobowość

Koty srebrne są kotami przyjaznymi. Ich osobowość jest podobna do osobowości kota domowego. Gdy są młode, potrafią być bardzo figlarne.

Opieka

Koty srebrne mogą dożyć nawet 12 lat, ale średnia długość życia wynosi około 10-11 lat. Są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i mogą mieć problemy, jeśli temperatura w ich mieszkaniu będzie zbyt wysoka lub zbyt niska.

Standard rasy

Uważa się je za jedne z najpiękniejszych kotów. Standard kota srebrnego jest podobny do kota domowego. Kot srebrny jest w stanie tolerować temperatury od +25 do -40 stopni Celsjusza. Przez pierwsze dwa tygodnie nie powinny być trzymane same.

Pielęgnacja kota srebrnego

Srebrne koty są inteligentne i potrafią nauczyć się sztuczek. Przyjmą polecenie każdej osoby, która się ich nie boi. Są również zwierzętami niezależnymi i mogą być wykorzystywane jako psy stróżujące.

Hodowla

Koty srebrzyste nie mogą być hodowane w celach komercyjnych. Są one zwierzętami rodzinnymi i ich hodowla jest zabroniona.

Długość życia

Kot srebrny może dożyć nawet 12 lat, ale średnia długość życia wynosi około 10-11 lat.