Mini piesek Shih Tzu – opis i fakty

Jeśli szukasz uroczego, małego psa dla swojej rodziny, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule porozmawiamy o Mini Shih Tzu. Jest to mały, energiczny, czujny i zwinny pies. Są one uważane za jedną z najmniejszych ras na świecie.

Istnieją różne typy Shih Tzu, takie jak miniaturowy, zabawkowy, długowłosy i inne. Ich średnia wielkość wynosi od 10 do 15 funtów. Znane są ze swojej lojalności, przywiązania, inteligencji i łagodnego charakteru. Miniaturowy Shih Tzu to urocza, przyjazna i energiczna rasa. Są bardzo inteligentne i mają doskonały temperament.

Są idealnymi towarzyszami dla rodzin, ponieważ są bardzo inteligentne, lojalne, czułe i kochające. Maleńki Shih Tzu ma bardzo krótką sierść i zazwyczaj jest koloru ciemnego, brązowego lub czarnego. Mają charakterystyczną i niepowtarzalną twarz. Głowa ma kształt owalny, uszy są zaokrąglone i długie, a pysk spiczasty. Oczy są duże i wyraziste.

Ogon jest krzaczasty i naturalnie zakręcony. Uszy są długie i wyprostowane. Mają małą klatkę piersiową i bardzo szczupłe ciało. Mają wąską klatkę piersiową, długi grzbiet i długi ogon.

Problemy zdrowotne psów Mini Shih Tzu

Jest to rasa bardzo przyjazna i skłonna do zabawy. Znane są ze swojej zwinności, miłości, energii i czułości. Nie są zalecane do trzymania jako zwierzęta domowe, ponieważ wymagają dużo opieki.

Mini psy Shih Tzu są bardzo popularną rasą w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Australii. Są one popularne ze względu na ich spokojny i łagodny temperament. Są bardzo lojalne i czułe w stosunku do swoich właścicieli. Są bardzo inteligentne i stanowią wspaniałego towarzysza dla rodzin.

Mini Shih Tzu jest rasą aktywną i musi być wyprowadzany na spacer przez co najmniej 20-30 minut każdego dnia. Wymagają umiarkowanej ilości ruchu i muszą być wyprowadzane na długie spacery. Ich średnia długość życia wynosi od 14 do 17 lat.

Rodzaje psów Mini Shih Tzu

Istnieją różne typy psów Mini Shih Tzu. Należą do nich: miniaturowe, zabawkowe, długowłose i inne. Poniżej wymieniono niektóre z tych typów:

Miniaturowe

Ten typ znany jest z niewielkich rozmiarów i krótkich nóg. Ciało jest krótkie i zwarte.

Zabawka

Ten typ ma dłuższe ciało niż miniaturka i jest większych rozmiarów. Jego sierść jest krótsza, kręcona i gęsta.

Długowłosy

Ten typ ma długą i falistą sierść. Długość sierści wynosi od około 2 do 4 cali.

Wzorzec rasy Mini Shih Tzu

Wzorzec rasy Mini Shih Tzu jest ustalany przez klub rasy. Określa on wygląd rasy i cechy, jakie powinna ona posiadać. Opiera się on na cechach fizycznych, umaszczeniu, kształcie głowy i temperamencie.

Temperament Mini Shih Tzu

Temperament Mini Shih Tzu jest definiowany jako rasa o spokojnej, czułej i łagodnej naturze.

Pielęgnacja Mini Shih Tzu

Jest to rasa bardzo przyjazna i skłonna do zabawy. Wymaga umiarkowanej ilości ruchu i uwagi. Musi być wyprowadzany na długie spacery.

Karmienie Mini Shih Tzu

Dla Mini Shih Tzu zalecana jest wysokiej jakości sucha karma. Karma powinna być podawana codziennie w odmierzonych ilościach. Należy ją uzupełnić zdrową dietą, bogatą w białko, błonnik, witaminy i minerały.

Pielęgnacja Mini Shih Tzu

Szampon raz w miesiącu. Utrzymuj sierść wolną od brudu, zanieczyszczeń i kołtunów. Szczotkuj sierść co dwa tygodnie.

Szkolenie Mini Shih Tzu

Wyszkolony pies będzie posłuszny i przyjazny. Pies, który jest dobrze wyszkolony, będzie mniej skłonny do gryzienia.

Problemy behawioralne u Mini Shih Tzu

Jeśli właściciel zwraca uwagę na psa i odpowiednio go szkoli, będzie on bardzo dobrym zwierzęciem. Istnieją pewne problemy behawioralne, które mogą wynikać z opieki nad psem.

Stres u Mini Shih Tzu

Jest to bardzo przyjazna i chętna do zabawy rasa. Ma spokojną, czułą i łagodną naturę. Wymagają umiarkowanej ilości ruchu i uwagi.