Porady dotyczące pierwszej pomocy dla zwierząt domowych

Jeśli w Twoim domu mieszkają zwierzęta domowe, to Ty jesteś odpowiedzialny za ich dobre samopoczucie.

Musisz dbać o ich dietę, środowisko i wszystko, co jest im potrzebne do życia. Czasami właściciele zwierząt są zbyt zajęci, aby zajmować się swoimi pupilami, ale powinieneś wiedzieć, że zwierzęta te nie potrzebują Twojej miłości i uwagi przez długi czas. Mogą przetrwać same.

Ważne jest, aby wiedzieć, co robić w nagłych wypadkach. Dzięki tym wskazówkom dotyczącym pierwszej pomocy dla zwierząt domowych dowiesz się, jak je leczyć i jak się nimi opiekować.

Natychmiast opatrzyć rany

Jeśli Twój zwierzak ma jakąś ranę, musisz ją natychmiast opatrzyć. Jeśli tego nie zrobisz, rana będzie się rozszerzać i powiększać.

Dlatego uciśnij ranę bandażem i trzymaj ją pod przykryciem przez 2 dni. Nigdy nie zostawiaj zwierzęcia samego, gdy ma ranę, ponieważ nie możesz być pewien, że nie ulegnie ono ponownemu zranieniu.

Nie pozwalaj zwierzęciu na lizanie ran

Zwierzęta domowe liżą rany, aby je oczyścić, ale nie powinieneś im na to pozwalać. Zadrapanie może przekształcić się w ranę, a to jest bardzo bolesne. Jeśli Twój zwierzak będzie lizał ranę, infekcja rozprzestrzeni się i będziesz musiał zabrać go do weterynarza.

Regularnie czyść i pielęgnuj uszy swojego pupila

Jeśli chcesz wiedzieć, co robić w przypadku infekcji ucha, musisz wiedzieć, że istnieją różne rodzaje infekcji, które mogą być wywołane przez Twoje zwierzęta domowe. Jedną z najczęstszych przyczyn jest nieczyszczenie ucha przez zwierzę i infekcja spowodowana jest zabrudzonym kanałem słuchowym.

Możesz oczyścić ucho, utrzymując je w stanie wilgotnym i czyszcząc je wacikami lub strzykawką. Możesz także wlać do ucha kilka kropli wody utlenionej.

Przykładanie ciepłych okładów do oczu

Jeśli u Twojego zwierzęcia wystąpiła infekcja oka, musisz przykładać ciepłe okłady do oka przez co najmniej 10-15 minut. Pomoże to złagodzić ból i zmniejszyć opuchliznę.

Jeśli nie możesz znaleźć przyczyny infekcji, możesz przyłożyć zimny okład do oka i trzymać go przez 15-20 minut.

Zabierz swojego pupila do weterynarza

Jeśli rana jest duża lub poważna, możesz zabrać swojego pupila do weterynarza. Możesz również notować zachowanie zwierzęcia i czas, kiedy należy je zabrać do weterynarza.

Wnioski:

Oto najważniejsze wskazówki dotyczące pierwszej pomocy dla zwierząt domowych. Stosując się do nich, będziesz mógł uratować życie swojemu pupilowi.