Jak reanimować tonącego psa?

Psy to najbardziej lojalne i kochające zwierzęta, o jakich człowiek może kiedykolwiek pomyśleć. Są najlepszymi przyjaciółmi ludzi i zawsze gotowe są pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach. Są bardzo przydatne w służbach ratowniczych oraz w organach ścigania.

Jest wiele osób, które bardzo kochają swoje psy, ale jednocześnie jest wiele osób, które nie chcą stracić swoich pupili, jeśli coś pójdzie nie tak. W niektórych sytuacjach może zaistnieć konieczność ratowania życia psa, który się topi.

Kiedy słyszysz słowo “utonięcie”, wyobrażasz sobie najgorszą rzecz, jaka może przydarzyć się Twojemu psu. Być może myślisz, że przeżycie będzie bolesne dla Twojego psa, ale smutna prawda jest taka, że Twój pies może utonąć i przeżyć jeszcze kilka godzin.

Jeśli masz psa, nigdy nie możesz przewidzieć, czy utonie, czy nie, ale jest kilka czynników, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak uratować psa.

1. Poznaj rasę swojego psa

Różne rasy psów mają różne nawyki. Niektóre z nich dobrze pływają, a inne nie. Dlatego musisz znać rasę swojego psa, aby móc podjąć odpowiednie środki ostrożności.

2. Ustal, czy pies umie pływać

Musisz wiedzieć, czy Twój pies umie pływać, czy nie, ponieważ pomoże Ci to poznać właściwy sposób ratowania zwierzęcia.

3. Zabierz go na brzeg

Jeśli pies nie umie pływać, musisz zabrać go na brzeg. Należy upewnić się, że woda nie jest zbyt zimna, ponieważ zwiększa to ryzyko śmierci psa.

4. Wyjdź z wody

Wyjdź z wody, gdy tylko zauważysz, że pies ma problemy.

5. Zastosuj resuscytację metodą usta-usta

Resuscytacja metodą usta-usta to najłatwiejszy sposób ratowania psa. Wystarczy dmuchać w usta psa i robić to tak długo, aż pies zacznie oddychać.

6. Zapewnij mu ciepło

Utrzymuj psa w cieple, aby zapobiec wystąpieniu hipotermii. Możesz trzymać w pobliżu ręcznik i owinąć nim psa.

7. Sprawdź bicie serca psa

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego psa, jest sprawdzenie bicia jego serca. Do sprawdzenia bicia serca możesz użyć stetoskopu.

Wnioski:

Tak więc, to było 7 ważnych wskazówek, których możesz użyć, aby uratować swojego psa, jeśli utonie. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci uratować Twojego psa i uchronić go przed utonięciem.