Kleszcze to nie jedyny problem Twojego kota

Koty to urocze stworzenia, które zawsze zajmują szczególne miejsce w naszym sercu. Są bardzo kochającymi i czułymi zwierzętami i uwielbiamy spędzać z nimi czas, ale jedno jest pewne – nie nadają się do dzielenia naszych domów. Kot ma zły nawyk drapania się, a widok ten jest dla nas bolesny.

Istnieją pewne kleszcze, które gryzą koty i bardzo ważne jest, abyśmy o tym wiedzieli. Oto pięć najlepszych sposobów na zapobieganie ugryzieniu kota przez kleszcze:

1. Używaj obroży przeciw kleszczom

Konieczne jest stosowanie obroży przeciw kleszczom u Twojego zwierzęcia. Pomoże Ci ona chronić Twojego kota przed zarażeniem kleszczami. Ponadto, obroża ochroni Twojego kota przed podrapaniem.

2. Używaj sprayu na kleszcze

Spray na kleszcze to jeden z najlepszych sposobów na zabicie kleszczy i powstrzymanie ich przed ugryzieniem kota. Dlatego po wstaniu z łóżka rano należy koniecznie spryskać futro kota sprayem na kleszcze.

3. Rozczesuj sierść zwierzęcia

Zawsze należy czesać sierść kota, aby nie opadała i nie ukrywała kleszczy.

4. Częste sprzątanie domu

Powinniśmy często sprzątać dom, aby nie przyciągał szkodników.

5. Stosowanie obroży przeciw pchłom

Obroża przeciw pchłom pomoże Ci zabić pchły i zapobiec ugryzieniom przez koty.

Wnioski:

Wszystkie te wskazówki są bardzo skuteczne i jeśli będziesz się do nich odpowiednio stosować, możesz cieszyć się szczęśliwym i bezpiecznym życiem ze swoim kotem.